Learn the easy way!

Follow the podcast of a fictional character Grażyna Mak, who posts in Polish and teaches you in a way that is fun and enjoyable. Don't forget to check out Grażyna's website and download additional materials for each episode. Let's begin!

RSS »iTunes »

53. Wesołych Świąt!

20-12-2015

To na pewno będą cudowne Święta Bożego Narodzenia! 

Babcia Zofia przygotowuje Wigilię, czyli świąteczną kolację. To już w czwartek! Wigilia jest zawsze w domu babci Zoffi i dziadka Leona. Będę tam ja, moja mama i mój tata. Będą też Tobiasz i Matylda oraz zwierzęta - Mumek i Humor. Będzie też nowy gość - Tom Jones! Ale się cieszę! Plan jest taki:  ja będę w czwartek rano robić uszka, babcia będzie robić barszcz (świąteczną zupę; babcia robi wspaniały barszcz!), moja mama będzie piec ciasto (makowiec) a tato  i dziadek Leon będą ubierać choinkę. Każdy ma specjalne zadanie! Mój tato idzie w środę na zakupy. Musi kupić karpia - tradycyjną, świąteczną rybę i opłatek. Opłatek to religijna tradycja w Polsce. W Wigilię dzielimy się opłatkiem, składamy życzenia i śpiewamy kolędy. Moja mama zawsze gra kolędy na pianinie. Tom na pewno będzie zachwycony! Mam nadzieję, że będzie padać śnieg i będziemy mieć białe Święta! Dzisiaj niestety pada deszcz zamiast śniegu...

Rynek Główny w Krakowie to teraz moje ulubione miejsce. Jest tam świąteczny kiermasz - prezenty, grzane wino i cudowna atmosfera!  Dzisiaj wieczorem idę do kawiarni i będę pisać tam  świąteczne kartki. Uwielbiam pisać i dostawać kartki! Uwielbiam też prezenty, oczywiście! Nie wiem co będzie dla mnie pod choinką, ale kocham niespodzianki...Do zobaczenia w czwartek! Będzie świąteczny post na blogu! :) 

Categories | grudzień 2015

Download

Filetype: MP3 - Size: 2.62MB - Duration: 2:17 m (160 kbps 44100 Hz)OUR NEW WEBSITE:

www.polskizgrazyna.com